آرتیشوی خاردار فرزند خاکسپاری فرهاد مدیری

آرتیشوی خاردار: فرزند خاکسپاری فرهاد مدیری مهران مدیری

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

برنامه «محله گل و بلبل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسلم آقاجان‌زاده به آخر رسید. پیش‌تر خبر اتمام این برنامه به وسیله داریوش فرضیایی، رسانه‌ای شده است بود.

در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

مسلم آقاجان زاده : در عمل از ما حمایت نمی کنند

عبارات مهم : آموزش

برنامه «محله گل و بلبل» به تهیه کنندگی و کارگردانی مسلم آقاجان زاده به آخر رسید. پیش تر خبر اتمام این برنامه به وسیله داریوش فرضیایی، رسانه ای شده است بود.

به گزارش روزنامه صبا، «محله گل و بلبل» در دو فصل ۹۰ قسمتی تهیه و تولید شد که توانست مخاطبان در رده های سنی متفاوت را به خود جذب کند. ولی بعد از آخر یافتن فصل دوم از این برنامه، گروه تولید با ایده ای تازه دوباره به آنتن شبکه دو سیما بازمی گردند. در این خصوص با مسلم آقاجان زاده گفت وگویی داشته ایم که در ادامه می خوانید.

در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

برنامه «محله گل و بلبل» طرفداران زیادی در رده های سنی متفاوت داشت، آیا پخش برنامه، به طور کامل به اتمام رسیده است؟

این فصل از «محله گل و بلبل» ۹۰ قسمت بود که آخر یافت.

آیا تصمیم ندارید در قسمت های تازه این برنامه را ادامه دهید؟

برنامه «محله گل و بلبل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسلم آقاجان‌زاده به آخر رسید. پیش‌تر خبر اتمام این برنامه به وسیله داریوش فرضیایی، رسانه‌ای شده است بود.

درحال حاضر مشخص نیست و طرح جدیدی برایش نداریم.

این برنامه مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده بود آیا همین داستان و روال را تمدید نمی کنید؟

به علت این که تکراری می شود، ما ۹۰ قسمت را تولید کردیم و اگر بخواهیم با همین سبک و سیاق ادامه دهیم به نظر جالب نخواهد آمد. «محله گل و بلبل» تنها برنامه کودکی است که طرفداران زیادی دارد و توانسته جای خودش را در تلویزیون باز کند. اگر ما با داستانی تکراری کار را جلو ببریم مردم دیگر آن را نمی پسندند، از آن جا که هر لحظه باید برنامه را در اوج نگهداریم بنابراین باید روی یک طرح و ایده جدیدتر کار کنیم.

آیا می توانیم در آینده منتظر برنامه ای تازه از همین گروه باشیم؟

در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

بله، ولی باید روی طرحمان فکر کنیم و ببینیم که طراحی های تازه به چه صورتی هستند. در هر صورت باید خیلی متفاوت باشد تا مخاطب به سمت آن بیاید. ما دو فصل ۹۰ قسمتی ساختیم که باید تحولی اساسی در آن داشته باشیم تا برنامه ای مشابه تولید نکنیم.

درحال حاضر طرحی ندارید؟

فعلا نه، ولی روی آن فکر خواهیم کرد.

برنامه «محله گل و بلبل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسلم آقاجان‌زاده به آخر رسید. پیش‌تر خبر اتمام این برنامه به وسیله داریوش فرضیایی، رسانه‌ای شده است بود.

خبری مبنی بر خداحافظی داریوش فرضیایی در رسانه منتشر شد. آیا منظور از این خبر فقط تمام شدن برنامه بود؟

بله؛ منظور داریوش فرضیایی اتمام این فصل و ۹۰ قسمت بوده است و او کماکان در کنار ما خواهند بود.

در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

اگر بخواهید از مشکل های کار در طی این دو فصل ۹۰ قسمتی بگویید. مشمول بر چه مواردی می شود؟

ما کاری کاملا نمایشی را با بازیگران حرفه ای ساختیم، ولی به این علت که کار مربوط به گروه کودک می شود خیلی ما را جدی نمی گیرند. فقط مدیر شبکه، جعفری جلوه، به ما کمک کرد و اگر حمایت او و مدیر گروه کودک نبود این پروژه انجام نمی شد. زیاد حمایت مدیر شبکه بود واز جای دیگری تحت حمایت قرار نگرفتیم. معمولا از برنامه های کودک خیلی حمایت نمی شود. مثل کارهای نمایشی دیگر به این کار نگاه نمی شود متاسفانه بین این برنامه و دیگر کارهایی که در سیما فیلم تولید می شود تفاوت می گذارند که این واکنش‌ها جهت ما حالت خوشی ندارد و بسیار ناراحت کننده است.

متاسفانه کار کودک جدی گرفته نمی شود و فقط در مصاحبه ها و صحبت ها از کودک حرف می زنند ولی با یک دید کاملا معمولی به کار کودک نگاه می شود. اگر ما با همین بازیگران که کاری فانتزی را ساختیم یک کار بزرگسال می ساختیم به به و چه چه خیلی از مردها و حتی خیلی از مطبوعات را به دنبال داشت. ولی رسانه ها و مطبوعات به این برنامه توجه نکردند. درحالی که «محله گل و بلبل» سال ۹۵ پربیننده ترین سریال از نگاه مردم شد. فضای جامعه، «محله گل و بلبل» را پسندیده بود ولی مطبوعات و مدیران دنبال کار کودک نیستند.

ما حتی با چندینه نفر از کسانی که جهت روابط عمومی معرفی کرده بودیم به مسئله برخوردیم لیکن برایشان سخت بود که در حوزه فعالیت کنند چون مطبوعات اخبار برنامه ما را کار نمی کرد و این گونه در حق برنامه های کودک اجحاف می شود.

در این ۹۰ قسمت تازه شاهد خبر های اجتماعی مبنی بر اینترنت و خبر رسان تلگرام بوده ایم. این به سفارش اسپانسر بوده یا شبکه؟

اسپانسر برنامه ما اینترنت بود و درواقع کارش همین هست. ما هم تلاش کردیم در این ۹۰ قسمت آموزش هایی را به مردم بدهیم که حتی جهت تلویزیون هم تازه بود. در بازدیدی که حجت الاسلام نصراله پژمانفر؛ مدیر کمسیون فرهنگی مجلس که عضو شورای عالی مجازی نیز است از پشت صحنه برنامه «محله گل و بلبل» داشت و از شیوه آموزشی ما به شدت تعجب کرد، حتی او و دیگران باور نمی کردند در فضای تلویزیون چنین کارهایی اتفاق بیفتد و ما آموزش هایی را به طور تخصصی در زمینه استفاده درست از اینترنت به مردم بدهیم. در واقع ما توصیه به توصیه پرسشها مربوط به استفاده از اینترنت را به مخاطبان برنامه آموزش دادیم.

واکنش مردم نسبت به این آموزش ها چطور بود؟

خیلی عالی بود لیکن پیش تر چنین چیزی نبوده و مردم هم در این باره پرسشها زیادی با فرزندان خود داشته اند یا به هر حال اعتبار فکری نداشتند که آن ها را جهت کمک به فرزندان خود در استفاده از اینترنت هدایت کند و در بعضی موارد هم ناچار می شدند اینترنت را در اختیار فرزندان بگذارند ولی این کار باعث شد که آموزش ها و دغدغه ها زیاد شود.

آیا دستمزدهای بازیگران طبق روال کارهای قبلی ارزش پرداخت شده است یا به خاطر کار در حوزه کودک این هزینه کمتر شد؟

ما این برنامه را شبیه به کارهای نمایشی و خیلی تخصصی کار کردیم، حتی از لحاظ گریم و طراحی لباس از افراد حرفه ای استفاده کردیم. طراح گریم ما شهرام خلج بود که در فیلم های سینمایی و حتی سریال های الف خاص کار کرده هست. همچنین طراح صحنه و صداگذاری ما و دیگر عواملمان از افراد حرفه ای حتی در حوزه سینما بوده اند. تولید و ساخت «محله گل و بلبل» شاید از خیلی از کارهای نمایشی هم سنگین تر بوده باشد ولی ما بدون هیچ کم و کاستی روی آن کار کردیم.

کار بعدی شما در مدیوم سینما خواهد بود یا تلویزیون و نمایش خانگی؟

فعلا تصمیم جدی جهت این مسئله گرفته نشده است و باید در ابتدا طراحی کنیم. در وهله اول شکل و ایده طراحی مهم است و گرنه تولید شاید خیلی سخت نباشد. ایده، فکر جدید، محتوا و قصه از تولید مهم تر هست. تولید را در هر صورت می شود پیش برد ولی فکر و ایده تازه است که مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

آیا داریوش فرضیایی در پروژه های تازه کماکان همراه شماخواهند بود؟

بله، اگر قرار باشد در حوزه کودک کاری انجام دهیم داریوش فرضیایی همراهمان خواهد بود.

واژه های کلیدی: آموزش | طراحی | برنامه | آموزشی | برنامه | اینترنت | داریوش فرضیایی | اخبار فرهنگی و هنری

در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

در عمل از ما حمایت نمی‌کنند / مسلم آقاجان‌زاده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs